تبلیغات
وبسایت تخصصی اخبار و اطلاعات خودرو - تاریخچه شرکت دوج


Doge آمریكا از 1914 تا به امروز برادران Dodge , Gohn و Horace در ابتدای كار خود یك شركت دوچرخه سازی تاسیس و بعد از آن شروع به تولید موتورهای ford كردند.
در سال 1911 اولین اتومبیل آنها طراحی و سر انجام در سال 1914 تولید شد.دیگر محصولات این كمپانی Dodge 4 در طول جنگ جهانی اول بطور وسیعی بعنوان امبولانس و اتومبیل جنگی بكار گرفته شد.
در سال 1915 با ساخت 45000 اتومبیل كمپانی Dodge مقام سوم تولید را كسب كرد و سپس در سال 1920 بعد از كمپانی Ford موفق به كسب مقام دوم شد.
در همان سال با فوت برادران Doge آقای Fred J.Haynes ریاست كمپانی را عهده دار شد و قراردادی با شركت تجاری Graham جهت فروش تولیدات خود منعقد كرد.
پنج سال بعد Dodge به كمپانی Dillon Read & Co فروخته شد و در سال 1928 Chrysler آن را خریداری كرد و K.T.Keller جانشین Haynes شد.در این زمان فروش كمپانی به دلیل اهداف Chrysler كاهش یافت و در سال 1927 Doge در انگلستان نیز مونتاژ میشد.
مدل Ram در سال 1931 عرضه شد و باعث افزایش فروش كمپانی پس از مدتی ركود شد.اما طی دهه 1940 مدلهای De Soto و Plymounth نداشتند.
وسایل نقلیه سنگین جنگی دوج در طول جنگ جهانی دوم موفق بودند و تولید آنها در شهر Detroit انجام می شد.
مدل جدید Red Ram با موتور V8 در سال 1953 ساخته شد و دوج از این زمان به بعد مدلهای اسپورت بیشتری مانند كوپه Charger محصول 1966 به بازار عرضه كرد.
در اواخر دهه 1960 مدل جالب توجه Daytona Charger و در اوایل دهه 1970 مدل Coronet و dart و Polara به بازار عرضه شدند.همچنین مدلهای اسپورت متنوعی نیز در این زمان معرفی شدند.
در اوایل دهه 1980 كمپانی Renault قسمت وسایل نقلیه تجاری اروپایی كارخانه را را خریداری كرد و این در حالی بود كه قسمت اتومبیل سازی با كمپانی Plymouth وجه اشتراك بسیاری داشت.
در سال 1988 مشخصات مدل V10 معرفی و سرانجام در سال 1990 تولید شد و توانست به یكی از معروفترین اتومبیلهای تمامی پیستهای اروپا و آمریكا تبدیل شود.

و اما آخرین محصول این شرکت بانام  Dodge Dart 2013

آرشیو مطالب
نظر سنجی
شما کدام بخش سایت را بیشتر می پسندید؟بخش ویژه سایت
پیوند های روزانه
امیرعلی پژمان
آرین مداح

شارژ ایرانسل

قالب وبلاگ

اخبار سینما

خرید پستی

خرید اینترنتی