شــــركــــت خودروسازی میتسوبیشی در سال 1870 توسط Yataro Iwasaki به وجود آمد. این شركت در ابتدای تاسیس یك شركت كشتیرانی بود و لذا در همان سال وارد تجارت زغال‌سنگ برای سوخت كشتی‌هایش شد و همچنین به تعمیر و نگهداری كشتی‌های قدیمی نیز می‌پرداخت.

شركت در سال 1881 موفق به خرید یك معدن زغال سنگ شد چراكه در آن زمان سوخت گرانی محسوب می‌شد. شركت میتسوبیشی علاوه بر این در صنایع بانكداری، بیمه، گمرك و كارهای تجاری دیگر نیز فعال بود و لذا نقش كلیدی در صنایع ژاپن داشت.

با شروع جنگ جهانی دوم، میتسوبیشی به تولید هواپیماهای جنگی نیز پرداخت. شركت میتسوبیشی به عنوان تولیدكننده خودرو كار خود را در حوزه خودروسازی عملا در سال 1917 آغاز كرد و در همان سال خودروی مدل A را معرفی و عرضه كرد كه به منزله اولین سری خودرو در ژاپن محسوب می‌شد و پس از آن خودروی Saden كه براساس خودروی فیات 3 ساخته شده بود، به بازار عرضه شد كه با استقبال خوبی مواجه شد.

در سال 1934 شركت میتسوبیشی با شركت هواپیمایی میتسوبیشی تركیب شد و به كارخانه‌ای عظیم در ژاپن تبدیل شد. در سال 1953 خودروی میتسوبیشی 500 نیز تولید شد. در طی این دهه شركت میتسوبیشی موفق به تولید 75000 خودرو در سال شد.

از سال 1970 شركت با تغییر در استراتژی‌هایش تصمیم به افزایش صادرات گرفت به طوری كه در سال 1971 خودروی گالانت را به طور گسترده به آمریكا صادر كرد و پس از آن نیز این خودرو به استرالیا صادر شد.

در طی سال‌های 1973 تا 1978 میتسوبیشی توانست محصولاتش را به بازارهای اروپا نیز صادر كند. میتسوبیشی در سال 1980 موفق به تولید یك میلیون خودرو در سال شد. در سال 1989 میتسوبیشی موفق شد تولید خود را به 1.5 میلیون در سال برساند و در سال 1990 خودروی معروف پاجرو Pajero را نیز به تولید انبوه رساند.

در طی 100 سال اخیر مجموعه شركت‌های میتسوبیشی علاوه بر این كه در ژاپن از صنایع عظیم و برجسته به شمار می‌آید، در دنیا نیز با تاسیس شركت‌های چندملیتی عظیم در كشورهای مختلف بسیار شهرت دارد و امروزه با بیش از 80 كشور جهان داد و ستد تجاری دارند.

مجموعه شركت‌های میتسوبیشی امروزه بیش از 500 شركت نه‌تنها در زمینه خودرو كه در زمینه‌های مختلف صنعتی و تجاری مثل صنایع هوایی، فلزات سنگین، گمرك، بیمه، بانكداری و حتی صنایع غذایی دارد و در سراسر دنیا فعال است.

و اما آخرین محصول این شرکت با نام Mitsubishi Outlander 2013

آرشیو مطالب
نظر سنجی
شما کدام بخش سایت را بیشتر می پسندید؟بخش ویژه سایت
پیوند های روزانه
امیرعلی پژمان
آرین مداح

شارژ ایرانسل

قالب وبلاگ

اخبار سینما

خرید پستی

خرید اینترنتی

شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic