پایه گذار شرکت مورگان (آقای مورگان) در سال 1881 متولد شد. او پس از اتمام تحصیلات خود در رشته ی مهندسی , به عنوان یک صنعتگر در بخش فنی راه آهن انگلستان شروع به کار کرد. در حدود هفت سال در راه آهن انگلستان کار کرد و در سال 1906 به قصد راه انداختن گاراژ , راه آهن را کنار گذاشت . پس از ساختن کارگاهی کوچک , دست به تغییراتی در موتور خودرو ها زد . بالاخره در سال 1910 توانست خودروی دست ساز خود را در حاشیه ی المپیک لندن به نمایش بگذارد و به این وسیله شهرتی کسب کند.
کمپانی خودرو سازی مورگان هنوز هم به نوادگان پایه گذار این شرکت (مورگان)متعلق است و خودرو های دست ساز شیکی تولید می کند . این شرکت در صدمین سال فعالیت خود , خبر ساخت خودروی جدیدی را داد .
این خودروی جدید به اسم "مورگان آئرو سوپر اسپرت " وزن کم و یک موتور 8 سیلندر vشکل ب ام و 8/4 لیتری را دارا می باشد . در داخل کابین این خودرو از چرم و چوب مخصوص استفاده شده است . سقف این خودرو قابلیت باز وبسته شدن را دارد . کمپانی مورگان کمپانی مورگان نهایت سعی خود را در جهت سبک کردن هرچه بیشتر این خودرو کرده است و حتی در ساخت بدنه و کابین از سبک ترین مواد استفاده شده است .
مورگان آئرو یک خودرو ی سوپر اسرت سبک وزن با ویژگی های فراوان است . موتور این اتومبیل از فلز آلمینیوم (AL) ساخته شده است که که به همراه یک جعبه دنده ی 6 سرعته دستی اتوماتیک که بستگی به سفارش مشتری دارد , یک مجموعه ی کامل را در اختیار راننده قرار می دهد .
کمپانی مورگان با استفاده از روش منحصر به فردی که دارد آلمینیومی که در هواپیما استفاده می شود را در بدنه خودرو به کار برد , که وزن آن را به حداقل برساند .
این خودرو که در سال 2010 میلادی به بازار عرضه می شود , به دست "ماتیو هامفریس " طراحی شده و عملیات نمونه سازی و آزمایش آن به دست گروه طراحی مورگان (Morgan Design) انجام شد.

و اما آخرین محصول این شرکت با نام Morgan EvaGT 2012

آرشیو مطالب
نظر سنجی
شما کدام بخش سایت را بیشتر می پسندید؟بخش ویژه سایت
پیوند های روزانه
امیرعلی پژمان
آرین مداح

شارژ ایرانسل

قالب وبلاگ

اخبار سینما

خرید پستی

خرید اینترنتی