تبلیغات
وبسایت تخصصی اخبار و اطلاعات خودرو - تاریخچه شرکت رنو


در تاریخ 24 دسامبر 1898 حرکت یک اتومبیلی بنام Vaiturett که دارای موتوری به حجم 270 سی سی که می توانست 1.75 اسب بخار را تولید کند و توسط یک گیربکس 3 سرعته با سرعت 30 کیلومتر در ساعت حرکت کند باعث شد تا کمپانی رنو ایجاد شود و در اصل این اولین تولید کمپانی رنو بود.
در روز اول اکتبر 1898 برادران رنو ( لوییس، فرناندو، مارسل )  کمپانی Renault Freres یا همان برادران رنو را در اطراف پاریس در محلی بنام پولون بیانکو تاسیس کردند و این اولین کمپانی رنو بود و توانستند گام بزرگی را در صنعت خودرو سازی فرانسه ایجاد  کنند.
کمپانی شروع کار خود را با 2 مدل آغاز نمود مدل اول که همان uaiturette معروف بود و مدل دوم که بر گرفته از همان مدل اول بود با این تفاوت که حجم موتور آن از 270 سی سی به 450 سی سی افزایش پیدا کرده بود.
کمپانی با شناختی که از خود ایجاد کرده بود توانست شبکه های فروش خود را در سراسر دنیا گسترش دهد و همه روزه به تعداد هواداران خود اضافه کند.
مارسل رنو در 24 می سال 1903 جهان را بدر1ود گفت و سهم او در اختیار برادرش لوییس قرار گرفت.
در سال 1908 لوییس سهم فرناندو را خریداری کرد و این موضوع باعث شد تا رنو به نام جدیدی ارائه شود Societe des Automobiles Reanult و بعد از این فرناندو در 23 مارس 1909 در گذشت.
در سال های بعد رنو با ساختن تاکسی برای شهر پاریس از محبوبیت خاصی برخوردار شد  و بعدها با همکاری هایی که بین شرکت رنو و فورد ایجاد شد شروع به ساخت خودروهای تشریفاتی کرد و تا حدودی نیز موفق شد.
رنو علاوه بر تولید اتومبیل در زمینه های دیگری نیز فعالیت خود را آغاز کرد از جمله ساختن موتورهای کشتی، تراکتور و ماشین آلات صنعتی.
رنو در صنعت نظامی هم شروع به کار کرد در جنگ جهانی اول اولین توپ جنگی خود را ساخت و بعد از آن اقدام به ساخت اولین تانک خود بنام FT17 کرد.
کمپانی برای بهبود بخشیدن به کیفیت ساخت شروع به ایجاد کمپانی های برای تولید قطعات خود نمود که از جمله آنها می توان به کمپانی SAFE کرد که با موفقیت آنها در این زمینه باعث ایجاد کمپانی دیگر قطعات شد.
از سال 1939 تا 1945 کمپانی دچار ضعفهای شدیدی شد از طرفی بمباران های جنگ جهانی دوم که خسارتهای زیادی را بجا آورد و از طرف دیگر دستگیری لوییس رنو به جرم همکاری با دشمن و مرگ وی در 24 اکتبر 1944 همگی دست به دست هم داده بودند تا کمپانی رنو را نابود کنند اما سرانجام در سال 1945 دولت فرانسه رنو را به یک کمپانی ملی تبدیل کرد و این بار نیز با نام جدیدی ارائه شد
des usine Reanult Rgie Nationale رنو با ملی شدن خود توانست گامهای بزرگتری را در صنعت بردارد و به هدفهای بزرگتری دست پیدا کند.
در حال حاضر 109 سال از تاسیس این کمپانی عظیم می گذرد و توانسته با ایجاد روابط همکاری با شرکت های بزرگ خودرو سازی و صنعتی در دنیا خود را علاوه بر جامعه فرانسوی در جوامع دیگر دنیا نیز از محبوبیت خاصی برخوردار کند و آن را به عنوان یک شاهکار فرانسوی تبدیل کند.
امروزه کمپانی رنو نه تنها به عنوان یک خودرو ساز بزرگ بلکه به عنوان یک قطب صنعتی بزرگ در دنیا بشمار می آید.

و اما آخرین محصول این شرکت با نام Renault Megane RS Trophy 2012

آرشیو مطالب
نظر سنجی
شما کدام بخش سایت را بیشتر می پسندید؟بخش ویژه سایت
پیوند های روزانه
امیرعلی پژمان
آرین مداح

شارژ ایرانسل

قالب وبلاگ

اخبار سینما

خرید پستی

خرید اینترنتی