تبلیغات
وبسایت تخصصی اخبار و اطلاعات خودرو - تاریخچه شرکت سوبارو


نقطه آغاز فعالیت شركت سوبارو به سال 1917 بازمی‌گردد، زمانی كه ناكاجیما آزمایشگاه تحقیقات هواپیمایی را تاسیس كرد كه بعدها در سال 1932 ‌به نام شركت هواپیمایی ناكاجیما و به عنوان اولین شركت ساخت هواپیما در ژاپن شناخته شد. در طول جنگ جهانی دوم انواعی از هواپیماهای جنگی را تولید كرد. سال 1946 و همزمان با پایان جنگ جهانی دوم شركت هوایی ناكاجیما شركتی جداگانه به نام شركت موتورفوجی را ایجاد كرد ، سپس در سال 1950 این شركت به شركت‌های كوچك تقسیم شد و بعد از آن با ادغام دوباره آنها صنایع سنگین فوجی شكل گرفت كه در این میان شركت خودروسازی سوبارو نیز به وجود آمد.   

سوبارو در انگلیسی یعنی (to get together) كه در فارسی به معنای با هم بودن یا پیوند است. اولین خودروی سوبارو به‌نام سوبارو 1500 سال 1955 تولید شد. در سال 1968 شركت نیسان 20 درصد از سهام شركت سوبارو را خریداری كرد و از سهامداران عمده شركت شد. شركت سوبارو خودروهای معروف و زیادی را تولید و عرضه كرد كه اغلب این خودروهای لوكس به آمریكا صادر و با استقبال خوبی هم مواجه شد.

شركت سوبارو همچنین دارای تیم‌های ورزشی متعددی در مسابقات رالی است و خودروهای زیادی را نیز به این مسابقات روانه كرده است. خودروهایی مثل RXTURBO، RX-SRX و SEDAN DL كه بین سال‌های 1980 تا 1989 به مسابقات رالی جهانی راه یافتند.

خودروهای ورزشی سوبارو تا آنجا شهرت یافتند كه تیم رالی انگلیس با خودروهای سوبارو توانست به موفقیت زیادی برسد. پس از آن تیم‌های رالی از ایتالیا و آمریكا نیز با خودروهای سریع سوبارو به موفقیت رسیدند.

شركت سوبارو در ارائه خودروهای پیشرفته و تكنولوژی‌های مدرن نیز شهرت دارد، مثل ارائه اتوبوس‌هایی با شبكه كنترل یكپارچه و پیشرفته (CAN) در بازارهای آمریكا و كانادا، استفاده از آلومینیوم در موتور و دیگر قسمت‌های خودروهای تولیدی، رعایت تمام استانداردهای زیست محیطی و چرخه بازیافت در تولید خودرو كه این امر سبب دریافت جایزه زیست محیطی سال 2006 در آمریكا شد.

سال 2006 سوبارو همچنین خودروهای برقی و الكتریكی خود را نیز به بازار عرضه كرد خودروهایی مثل G4E و سوبارو R1E. سوبارو با شركت‌های معروفی چون تویوتا نیز محصولات مشتركی مانند COUPE دو در‌ و FT-85 را نیز عرضه كرده است. در حال حاضر نیز شركت سوبارو خودروهای معروف و باكیفیتی را به بازارهای جهانی عرضه كرده و می‌كند و از خودروسازان موفق در ژاپن و دنیا محسوب می‌شود.   

و اما آخرین محصول این شرکت با نام Subaru BRZ 2013

آرشیو مطالب
نظر سنجی
شما کدام بخش سایت را بیشتر می پسندید؟بخش ویژه سایت
پیوند های روزانه
امیرعلی پژمان
آرین مداح

شارژ ایرانسل

قالب وبلاگ

اخبار سینما

خرید پستی

خرید اینترنتی