تبلیغات
وبسایت تخصصی اخبار و اطلاعات خودرو - خودروسازان هنوز از برچسب سوخت غیرواقعی استفاده می کنند


بازدید : مرتبه
تاریخ : دوشنبه 16 آبان 1390

وبسایت تخصصی اخبار و اطلاعات خودرو

در شرایطی که قرار بود از ابتدای مهر ماه برچسب‌های جدید مصرف سوخت بر خودروهای داخلی نصب شود، اما طبق اظهارات مدیر بهینه‌سازی انرژی شرکت بهینه‌سازی مصرف سوخت تاکنون این اتفاق نیفتاده است.محمدرضا فیض‌آبادی ـ مدیر بهینه‌سازی انرژی در بخش حمل و نقل شرکت بهینه‌سازی مصرف سوخت ـ در گفت‌و‌گو با ایسنا، اظهار کرد: خودروسازان همچنان از الصاق برچسب‌های انرژی واقعی بر روی خودروهای تولیدی خودداری می‌کنند.وی ادامه داد: نصب برچسب انرژی بر روی خودروها مطابق با استاندارد ملی 2ـ 4241 الزامی است و این امر پیش از این از سوی سازمان استاندارد و تحقیقات صنعتی ایران رسما به خودروسازان ابلاغ شده است. 

وی افزود: نصب برچسب انرژی باعث می‌شود که مردم از وضعیت مصرف سوخت خودروها و مقایسه آن‌ها با یکدیگر در هنگام خرید خودرو جهت انتخاب خودرو کم مصرف استفاده کنند، اما متاسفانه برخی شرکت‌های خودروساز داخلی اقدام به نصب برچسب‌های انرژی غیرواقعی و مغایر با استاندارد ملی و مصوب روی خودروهای تولیدی خود می‌کنند.

فیض‌آبادی با بیان اینکه به عنوان مثال خودروساز روی خودرویی که مصرف سوخت آن بالاست و در رتبه G قرار دارد، برچسب مصرف سوخت رتبه D را نصب کرده است، خاطرنشان کرد: اقدام خودروسازان در نصب برچسب‌های انرژی غیرواقعی خلاف قانون و استاندارد ملی ایران است.

وی افزود: دستگاه‌های ذیربط در راستای جلوگیری از نقض آشکار قانون از سوی خودروسازان و هرج و مرج موجود در این خصوص باید با اعمال نظارت و برخورد جدی، مانع از گمراهی و تشویش افکار عمومی شوند.

فیض‌آبادی خواستار عزم جدی خودروسازان به ارتقای کیفی محصولات خود و نیز افزایش تولید خودروهای با کیفیت بالا و کم مصرف شده و تصریح کرد: در حال حاضر برخی خودروهای تولید داخل از استانداردهای لازم برخوردار نیستند و همین امر با توجه به کثرت میزان تولید خودروهای با کیفیت پایین موجب افزایش مصرف سوخت و تشدید انتشار آلاینده های زیست محیطی در کشور و به ویژه کلانشهرها شده است.

به گفته وی، تعریف خودرو کم مصرف شامل آن دسته خودروهایی می‌شود که رتبه انرژی آن‌ها D به بالا باشد و به تعبیر دیگر رتبه انرژی آن‌ها A یا B یا C باشد. پیش از این موسسه استاندارد اعلام کرده بود که خودروسازان از ابتدای مهر باید از برچسب‌های مصرف سوخت جدید استفاده کنند.
طبقه بندی: اخبار عمومی خودرو، 
برچسب ها: خودروسازان همچنان از برچسب‌های سوخت غیرواقعی استفاده می‌کنند، برچسب سوخت غیرواقعی، استفاده از برچسب سوخت غیرواقعی، برچسب‌های جدید مصرف سوخت، وضعیت مصرف سوخت خودروها، برچسب‌های مصرف سوخت جدید،
ارسال توسط امیرعلی پژمان
آرشیو مطالب
نظر سنجی
شما کدام بخش سایت را بیشتر می پسندید؟بخش ویژه سایت
پیوند های روزانه
امیرعلی پژمان
آرین مداح

شارژ ایرانسل

قالب وبلاگ

اخبار سینما

خرید پستی

خرید اینترنتی